2022/2.
-
PRUGBERGER Tamás - MÉSZÁROS Melinda:
Tézisek a munka törvénykönyvének szociális szempontú módosításához
A cikk az Mt. szociális szempontú felülvizsgálatához fogalmaz meg tézisszerű javaslatokat, az Mt. jelenlegi struktúráját figyelmembe véve, a részek, fejezetek, pontok és szakaszok sorrendjében haladva. A szerzők célja nem a munkajogi kodifikációhoz történő részletes, szövegszerű javaslatadás, hanem a problémák felvetése, hogy hol, és milyen irányban kellene változtatni.
Bővebben >>
-
FORGÁCS Ágnes Henrietta:
A munkáltató kártérítési felelőssége és a megreformált mentesülése
Nóvumok az elmélet és gyakorlat tükrében
A tanulmány a munkáltató kárfelelősség immár 10 éve hatályos szabályait és joggyakorlatát vizsgálja, a kimentési szabályokra koncentrálva. A szerző először az adott mentesülési feltétel eredetét és magánjogi vonatkozásait foglalja össze. Ezt követően a rendelkezésre álló kúriai iránymutatást és szakirodalmi magyarázatokat vizsgálja, jogesetekkel illusztrálva az elméleti megközelítést.
Bővebben >>
-
PAPP Ágnes:
Elmosódó határok - a távmunka hatályos szabályainak elemzése
A tanulmány a távmunka 2022-től hatályos szabályozásának veszélyhelyzeti szabályokon keresztül vezető kialakulását, és ennek tükrében a hozzá legközelebb álló jogviszony típusok (home office, bedolgozói munkaviszony) elhatárolási szempontjait mutatja be.
Bővebben >>
-
NÁDASDI Réka:
A munkáltató felelőssége a munkahelyi stresszel összefüggésben keletkezett kárért
A tanulmány feltérképezi, hogy mi a munkahelyi stressz, hogyan reparálható az azzal összefüggésben bekövetkezett kár, milyen felelőssége, kártérítési kötelezettsége van a munkáltatónak, és hogyan érvényesítheti esetleges igényét a munkavállaló.
Bővebben >>
|
|